Puhkpilliõpetaja koolitus muusikaakadeemias 2016.02.13.

Eelinfo tundus olevat huvitav ja otsustasin planeeritud laupäevase tööpäeva pühendada enda täiendkoolitusele. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia täiendkoolituskeskus on ka kõige prestiižikam koolitusasutus, kus omandada värskendust vaskpillide õpetamisvallas. Tänu Aavo Otsa uurimistegevusele vaskpillimängu metoodika sobitamisel kaasaja noorele või õigemini, miks ei võiks vaskpilli puhumine populaarsem olla. Lisaks oma tegevusele annab ta ka oma õpilastele, kes töötavad pilliõpetajana, läbi viia metoodilisi loenguid. (Ka koolituse läbiviijaid on vaja koolitada) Lisaks koolitustunnistus sobib ju ka esinejatele, kuid koolitusele eelregistreerinuid, koolitatavaid olin ainult mina ja Paide Muusikakooli direktor(puhkpilliõpetaja).

Põhjuseks nähtavasti ammutuntud tõdede näited ja mittekõnetavad esinejad. Minu ootused olid panustatud aga klassikatähtedele noortele trompetivirtuoosidele Mihkel Kallipile ja Märt Metslale.

Oma humoorikas ja nooruslikus etteastes suutsid nad veenda kuulajaid aru saama puhkpilliõpetuse kõige põletavamatest valupunktidest. Nad mõlemad on läbinud meistrikursuse Saksamaal ja seetõttu kuulsime huvitavaid mõtteid Saksamaal koolitustest. Põhisõnumiks siis laulvus ja õhk said põhjalikult lahti arutatud mitmete näidete varal, mitte lihtsalt nimetatud. Nende etteastest on olemas ka video fail, mida saab vaadata kokkuleppel minuga.

Meilt viibis koolitusel puhkpilliosakonna kõige jutukam ja noorem õpilane Martin Malk. Nähes esinemas omavanuselisi pillipuhujaid, ootas ta ärevusega esimest loenguvahet, kus tal tekkis võimalus pilli lahti mängida ja vahetult peale loengut katsetada lektori poolt räägitut.

Üheks esinejaks oli Valdo Rüütelmaa kelle teema algajate puhkpillimängijate innustamine ansamblimängu abiga oli kül põnev, kuid kulukas ja võimalik siis temamoodi ainult Tallinnas. (Näiteks rahastus esinemisteks, pillide-õppevahendite muretsemiseks 3 päevaga) Tõsi ta on, et ansamblimänguga on lihtsam esinemisi korraldada, näiteks lasteaedades. Päev lõppes huvitava kontserdiga, kus ka Martin sai esineda koos Tabasalu Muusikakooli puhkpillilastega.

Puhkpilliõpetaja Olev Roosa