Kose muusikakooli lõpetas 38. lend noori muusikuid

Klarneti erialal:
Indrek Ojamets (õp K. Talistu)
Klaveri erialal:
Ello Heiskonen (õp M. Roosa), Marta Mägimets – kiitusega (õp M. Roosa), Laura Marleen Männik – kiitusega (õp N. Lunjova), Rebeka Ojasaar (õp M. Laas), Rasmus Pae (õp N. Lunjova), Kait Käsper Saadoja (õp K. Kivisild), Elisabeth Veinpalu (õp K. Kivisild)
Akordioni erialal:
Liisbet Estra – kiitusega (õp K. Sarapuu), Mairo Kütt (õp K. Sarapuu)
Viiuli erialal:
Miia Eliisa Sarapuu (õp M. Viisma), Pille-Mari Suuman (õp M. Kerem), Sandra Helena Valdmaa (õp M. Kerem), Erich Rosin (õp T. Günter)

2016. a lõpetajad koos õpetajatega

2016. a lõpetajad koos õpetajatega

2016. aasta oli muusikakoolis erakordne oma suure lõpetajate arvu poolest. Muusikakoolis õppimine tavakooli kõrvalt paneb lapsele suure koormuse, seetõttu rõõmustab lõpetajate visadus ja sihikindlus püstitatud eesmärgi täitmisel. Muusikahariduse omandamine annab eluks kaasa tohutu pagasi, aga seda osatakse hinnata tihti alles peale kooli lõpetamist. Lõpetajad oma esseedes avaldasid huvitavaid mõtteid ning erinevaid emotsioone läbitud kooliteest. Siinkohal mõned tsitaadid nende kirjutistest.
Eelkõige saab noor inimene kaasa muusikaarmastuse kogu eluks.
„Tänu sellele koolile ja literatuuri tundidele olen hakanud huvi tundma tõsisema muusika vastu, siin ma ei mõtle raadio Elmari tantsuõhtu muusikat, vaid kuulsate ja aegumatute heliloojate teoseid.“ (Indrek Ojamets)
„Muusika sai osaks minu elus.“ (Ello Heiskonen)
Meeldejäävad üritused ja kontserdid on rikastanud tundemaailma, muutes argipäeva värvikamaks ning sisukamaks.
„Muusikakooli elu oli suureks vahelduseks igapäevasele koolis käimisele. Rõõmu pakkusid kontserdid, konkursid, suvised reisid ja esinemised. Tegelikult iga esinemise, konkursi ja tunni ees oli veidi kõhe, kas kõik tuleb nii välja nagu peab. Enamasti tuli, kuid esines ka mõningaid tagasilööke. Ajapikku on need ebameeldivused ununenud.“ (Elisabeth Veinpalu)
„Olen kohtunud väga paljude erinevate inimestega nii siit koolist kui ka teistest muusikakoolidest üle Eesti. Käinud igal suvel akordionistide suvelaagris Pärnus ja paljudel konkurssidel ning pillipidudel.“ (Liisbet Estra)
Oluliseks saab pidada ühtekuuluvustunnet, toredaid sõpru ja turvalist õpikeskkonda.
„Kose Muusikakooliga seob mind ammune sõprus. Seetõttu võingi teda nimetada „Minu Muusikakool“.“ (Elisabeth Veinpalu)
„Teised õpilased, kellega on möödunud 7 aastat, on saanud mulle lähedasteks. Alati on olnud meil kõigil lõbusad tunnid ja oleme kogenud tõeliselt palju – klass keda soovida.“ (Rasmus Pae)
„Vanale muusikakooli majale mõeldes tuleb sisse soe tunne. Selles majas on juhtunud nii palju naljakaid ja toredaid seiku. Kui viiendas klassis uude majja kolisime, tundus see kõle ja külm, aga ajapikku on see üsnagi koduseks saanud.“ (Miia Eliisa Sarapuu)
„Kindlasti siinkohal soovin ka mainida seda, et ilma sõpradeta poleks ma seda teekonda läbinud. Aitäh Teile, et olete mind motiveerinud ja uskunud, et minus on see jõud!“ (Laura Marleen Männik)
Muusikakool ei ole ainult pilliõpe, see on teadmiste ja kogemuste andmine kogu eluks.
„See teekond on mulle väga palju õpetanud ning ma olen saanud endale tulevikus hiiglasliku eelise kõigi nende ees, kes ei ole kunagi muusikakoolis õppinud või on selle kergekäeliselt pooleli jätnud.“ (Liisbet Estra)
„Muusikakool on andnud ääretult palju erinevates valdkondades, aga eelkõige tooksin välja, kuidas oleme õppinud trotsima raskusi, mis elul meile ette heita on. See, kui palju keegi
endaga siit kaasa võtab, on kindlasti iga indiviidi isiliku arenguastme küsimus, aga nii kaua kui minult küsida, räägin kõigest vaid ülivõrdes.“ (Marta Mägimets)
Ja lõpuks settib erinevatest emotsioonidest ülekaalukalt suur rõõm õnnestumisest – „Oma klassikaaslastele on mul öelda vaid üht: ära tegime!“ (Miia Eliise Sarapuu)

Koostas Maiu Roosa