Elva Klarnetisuvi 2016

Elvas toimub oboe, klarneti ja fagoti nädalane suvekool Elva Klarnetisuvi 2016. Osalejaid on 17. korda toimuval üritusel 61 (2 oboe-, 49 klarneti- ja 10 fagotiõpilast). Õpetavad kodumaised absoluutsed tipud:

  • klarneteid Vahur Vurm, Vello Sakkos, Madis Kari, Heimo Hodanjonok, Tõnu Kalm, Aveli Paide – kolm viimast Elva Klarnetisuvel ka õpilastena osalenud
  • oboede õpetaja Nils Rõõmussaar õnnetuseks haigestus kohe esimesel päeval ja oli sunnitud lahkuma
  • fagottidega töötab Peeter Sarapuu.

    Vean kihla, nendest torudest saab rakette välja tulistada!

Osalen suvekoolis n-ö vabakuulajana ja oma puhkuse ajast, kooli eelarvest selleks vahendeid ei kasutanud. Uhkusega märgin, et osalevatest fagotistidest on täpselt pooled n-ö minu omad ja eriti hea meel on Kose poisist Robert Naelast, kellega esimese kohtumise järel Sarapuu rõõmuga tõdes, et arvestades erialaga tegeletud aega (sügisel saab täis esimene aasta) etteheita või korrigeerida polegi midagi märkimisväärset. Tööülesanded jagati sellele vaatamata kätte ka temale ja näis, kuidas hinnatakse arengut teisel päeval. Samuti oli rõõm näha osalemas ühelt poolt kolme päris väikest tüdrukut fagotiinodega ja teisest “äärest” klassikatähte Jakob Peäsket. Viimasel käisid väiksed klarnetipoisid sabas ja uurisid: “Oled Sa ikka see päris Peäske?”

 

Tarmo Velmet