Loode-Eesti muusikakoolide puupuhkpillimängijate konkurss Kosel

Igal aastal jagatakse ära, mis pillid kus koolis konkursiks kogunevad. Kose muusikakooliga oleme konkursside kodus korraldamisest seni ära viilinud. Nii pole kollegiaalne, aga veel olulisem on näha palju oma eriala õpilasi (samuti õpetajaid) koos, kuulda neid mängimas, võrrelda oma oskuseid teistega ja seda kõike koduvallast lahkumata – see mäng väärib küünlaid. Konkursi korraldamine oli meile esmakordne kogemus.

Žüriisse kuulusid EMTA professor ja puhkpilliosakonna juhataja ning ERSO kontsertmeister Peeter Sarapuu (fagott), Otsa kooli puhkpilliosakonna juhataja Vello Sakkos (klarnet) ja vabariigi üks kogenumaid baritonsaksofoni mängijaid ja Otsa kooli ning Nõmme muusikakooli õpetaja Sulev Sommer.

Meie kooli poolt oli ürituse peaorganisaator Kristi Talistu. Õpilastest osalesid meilt Kristi I klassi saksofoniõpilane Tambet Truu ja minu III klassi fagotiõpilane Robert Nael. Plokkflöödid ja flöödid on küll puupuhkpillid, aga kuna neid on hästi palju, siis ka nende konkurss toimub teistest puupillidest eraldi.

Et fagotte on väga vähe, siis kutsusime Kosele kokku kõik EML (muusikakoolide liidu) liikmeskoolide fagotistid, muidu oleks Robert konkureerinud ainult iseendaga. Nüüd olid talle samas vanuserühmas konkurentsi pakkumas Nõmme mk ja Otsa kooli mängijad ja nooremas vanuserühmas esines ka kaks pärnakat. Roberti esinemist, kus ärevusest paar lõiku õnnetuseks n-ö vasakule läks, hinnati diplomiga. Esinedes ikka juhtub ja juhtub ka proffidel. Konkursil osalemise kõige olulisem boonus avaldub nädala või paari vältel enne esinemist – Roberti enne esinemist tehtud töö ja omandatud kogemused on tulevikku vaadates kulda väärt. Esinemiskogemusi ainult lavalt saabki.

EML-i loode regiooni juht Andres Teppo kommenteeris üritust sõnadega “Väga õnnestunud konkurss!”

Tarmo Velmet