Ardu pilliring

Plaanime laiendada muusikakooli tegevust ja jõuda mõne õpetajaga korra nädalas Ardusse. Kogu väljaspool oma maja õppetöö korraldamise temaatika on esialgu väga toores – kas üldse ja mis sellest välja tuleb, saame teada proovides.
Väljaspool oma maja saame parimal juhul korraldada n-ö pilliringe, mis muusikakooli õppekavade konteksti asetatuna tähendaks vabaõppe õppekaval õppimist. See on tegevus, kus rõhk on tugevasti kaldu protsessi nautimisel ja vähem on loota tulemust. Mis ei tähenda, et tullakse kokku ainult nautima. Kuidas pilli mängima peab, näitavad õpetajad tunnis ette, kuid et kujuneks harjumus, kujuneks oskus mängida, selleks on vaja iga päev kodus harjutada. Ilma harjutamata ei teki võimalust nautida ei protsessi ega tulemust, sest pillist ei tule õiget häält.
Kes saavad olema õpetajad, mis aegadel võiks tunnid toimuda ja isegi, kas tunnis on üks või rohkem õpilasi korraga, selgub hiljem. Praegu pange ennast palun kirja kõik, kes pilliringide vastu huvi tunnevad. Kus on teie eelistustest lähtudes võimalik anda palju vastuseid, jätta meile suur valikuvabadus, seal palun andkegi võimalikult palju vastuseid – nii on pilliringi avamise tõenäosus suurem.

Tarmo Velmet