Einike Leppik (muusikaloo- ja heliloominguõpetaja)

 Einike Leppik

Olen õppinud pikalt kunsti ja muusikat nii Eestis kui välismaal ning oma viimased õpingud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia heliloomingu eriala magistriõppes lõpetasin 2017. aasta kevadel. Õpetamiskogemust on viimaste aastatega siiski juba kogunenud ning sellest kogemusest parimat püüan rakendada ka Kose muusikakoolis muusikaloo tundides.
Leian, et nii muusikaloo õpetamine kui ka õppimine on mõlemad äärmiselt loomingulised protsessid, sest kogu ajalugu teada-tunda pole meil võimalik, kuid saame igaüks kokku panna oma inspireeriva loo ja see saab olla nii värvikas ja mitmekülgne kui põhjalikud on meie teadmised (muusika)ajaloost ning kui tähelepanelikud ja osavad oleme seoste loomisel. Seda viimast püüangi õpetada, sest tegelikult on maailmas kõigel kõigega seos ja muusikaloo kaudu saame tegelikult mõista väga paljuski ühiskonna ja eluolu toimimist. Fakte võib kontrollida Vikipeediast, aga süsteem tuleb luua oma peas.
Lisaks Kose muusikakoolile õpetan ka Eesti muusika- ja teatriakadeemias audiovisuaalset kompositsiooni. Heliloojana on minu jaoks huvitav just seoste loomine heli ja pildi vahel, seetõttu püüan ka aeg-ajalt oma tundides muusikalistele teemadele lisada kujutava kunsti värvinguid.

Einike Leppik