Kristi Talistu

klarneti-, saksofoni- ja plokkflöödiõpetaja kristi talistu

klarneti-, saksofoni- ja plokkflöödiõpetaja kristi talistu

John Cage: ”Ma ei mõista, miks inimesed kardavad uusi ideid. Mina kardan ideid, mis on vanad.”

Hetkel õpetan lisaks Kose muusikakoolile ka Jõgeva muusikakoolis, Tallinna huvikeskuses “Kullo” ning juhatan Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühisorkestrit.
Alustasin oma muusikaõpinguid Jõgeva muusikakoolis. Esimene instrument oli plokkflööt, kuid minu esimene õpetaja Jüri Tüli ütles, et see pole miski pill ning torkas pihku klarneti.
Olen küll noor pedagoog, kuid teadsin juba keskkooli ajal, et minust saab tulevikus õpetaja. Tee selle ametini oli sellevõrra loogilisem, et enne mind oli suguvõsas ees kaks põlvkonda õpetajaid ja koolmeistreid. Muusikakooli tööle asudes andsin endale lubaduse, et ei ole lihtsalt õpetaja, vaid üks väga hea, loominguline ning õiglane õpetaja. Suur märksõna õpetamise juures minu enda jaoks ongi loomingulisus. Igale õpilasele tuleb ja peabki lähenema individuaalselt. Nii nagu pole olemas kahte identset nooti, mis pillitorust välja tulevad, ei ole olemas ka kahte identset õpilast. Kuniks leidub muusikahuvilisi lapsi, leidub minus loomingulisust ja mängulisust.