Maksuvaba tulu 2018. aastal

Osalesin 2018. a maksuvaba tulu arvestamist käsitleval seminaril.
Seminaril kasutatud slaidid avanevad siit.
Kelle sissetulek uuel aastal jääb alla 1200 euro kuus ja kes soovib, et tema maksuvaba tulu arvestataks ka uuel aastal täies ulatuses (500 eurot kuus) Kose muusikakooli palgast ja kellel varasemalt on maksuvaba tulu arvestamise avaldus esitatud, see ei pea tegema uut avaldust.
Kellel seni on maksuvaba tulu arvestatud, kuid suure sissetuleku tõttu uuel aastal on mõistlik seda arvestada vähem kui 500 eurot kuus, peab tegema avalduse, kus täpsustab soovitud maksuvaba tulu suuruse. Avalduse blankett avaneb linkidest:

pdf failina

Wordi failina   

Sissetuleku puhul, mis jääb ühe kuu kohta 1200 ja 2100 vahele, on mõistlik tulumaksuvaba tulu arvestada valemi järgi 500 – 0,55556 x (sinu prognoositav kuutulu enne makse – 1200) = tulumaksuvaba tulu summa ühes kuus, mille kohta raamatupidajale avaldus esitada, et sellelt makse ei võetaks (enne korrutame ja jagame, pärast liidame ja lahutame:-).
Milliseid tulusid arvestada kogutulu kokku arvutamisel saad teada slaidilt nr 6 ja milliseid ei arvestata slaidilt nr 7.
Kõige olulisem muudatus on, et pensionid kuuluvad nüüd maksustatava tulu hulka eeldusel, et ühes kuus on kogutulu üle 500 euro.
Lühike kokkuvõte maksuvaba tulu teemast on nähtav ka alloleva videona.

Tarmo Velmet