Piano Life Saver

Kammersaali Estonia klaver on meil alates 8. detsembrist 2016 ühendatud vooluvõrku ja peab nii olema kindlasti ka öösel ja nädalavahetustel – 24/7, nagu öeldakse. Kui peaks juhtuma, et vool läheb ära, siis ega muud miskit muidugi ei juhtu, kui et pilli külge ühendatud konditsioneer lakkab töötamast ja vastavalt ühtlustub pillis sees valitsev kliima tasapisi ruumi omaga. Et ruumis on kütteperioodil pillile sobimatu 10-25% õhuniiskus ja suvel 60-75%, siis saab meie klaver n-ö haiget. Kui kütteperioodi alguses õhk ruumis kuivab suhteliselt aeglaselt ja pill jõuab n-ö harjuda, siis konditsioneeri väljalülitumisel on üleminek äkiline ja see lõhub rohkem kui aeglased muutused. Konditsioneer peab töötama ka suvel, kui õhuniiskus ruumis on lubamatult kõrge – sellisel juhul käivitub õhku kuivatav funktsioon. Konditsioneer peab töötama ka siis, kui õhuniiskus tundub parasjagu püsivat soovitud tasemel (45%), sest vaid nii on tagatud püsiv kliima, mida meie Estonia vajab. Elektrikulu on väiksel konditsioneeril nii pisike, et tootja kinnitusel seda tõenäoliselt ei märgata ka väikses majapidamises.
Pilli klaviatuuri all vasakul näete väikeste tulukestega musta karpi.Vasakpoolne tuluke on roheline ja selle põlemine näitab, et kõik on hästi, seadeldis töötab. Roheline tuluke võib kustuda, kui toitejuhe on viga saanud, olgugi konditsioneer töötab. Kui roheline tuluke ei põle, tuleb esmalt kontrollida toitejuhet ja kui see on vooluvõrgus, siis informeerida mind. Kui põleb keskmine (kollane) tuluke, siis küsib konditsioneer vett juurde. Kuidas käib täitmine, seda saab vaadata minu koostatud videojuhendist.
Alati on süsteemi täitmise kohustus sellel, kes vajadust esimesena märkab – sõltumata tema erialasest kuuluvusest :-). Abi paluda pole loomulikult keelatud – oluline on, et vesi konditsioneeris kunagi otsa ei saaks. Parempoolne punane tuluke võib süttida ka koos kollasega, kuid kui peale vedeliku lisamist 10 minuti jooksul tuluke ei lõpeta vilkumist, on aeg vahetada välja õhuniiskust levitavad pehme kanga tükid, mida juhendis nimetatakse millegipärast patjadeks (pads). Kuna neid on vaja eraldi tellida, siis andke mulle lihtsalt teada, kui parempooolne tuluke ei soostu enam rahunema ja jääb põlema.
Täiendavat infot leiate inglise keeles ka tootja kodulehelt 
Kes sai vee lisatud, paneb ennast ALATI ka kohe kirja alloleva vormi kaudu, et me teised teaksime, millal (umbes kaks nädalat peale eelmist täitmist, sõltub kliimast) jälle tulukest hoolikamalt jälgima peab hakkama. Kuupäev lisandub automaatselt ja varasemaid sissekandeid saab vaadata siit lingi kaudu.
Tarmo