Taavi Poll (puhkpillid)

Muusikaõpinguid saksofoni erialal alustasin Võru Muusikakoolis, õpetaja Jaan Randvere juures. Seal lõpetasin ka klaveri erialal ning kuna oli suur soov muusikaga jätkata, läksin ma peale gümnaasiumi lõpetamist õppima Tallinnasse, Georg Otsa nimelisse Tallinna Muusikakooli, mille lõpetasin klassikalise saksofoni erialal Lauri Sepa käe all. Tundsin, et tahan pedagoogikast rohkem teada ning jätkasin samas koolis õpinguid pilliõppe juhendaja erialal, mille lõpetades omistati minule 5. taseme kutseõppe tunnistus ning G. Otsa nim. Tallinna Muusikakooli teenetemärk väga hea õppeedukuse ja erialaste saavutuste eest. Samal aastal astusin sisse ka muusika interpretatsiooni erialale Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, prof. Olavi Kasemaa saksofoniklassi, kus olen omandamas bakalaureuse kraadi.
Selleks, et saaksin rikastada oma karjäärialast arengut, kandideerisin ma Erasmus+ programmi kaudu õpirändesse Hispaanias, ülemaailmselt tunnustatud saksofonisti Alfonso Padilla käe alla ning eelmise aasta veetsingi ülikoolis Conservatorio Superior de Musica “Manuel Castillo” de Sevilla.
Solistina olen esinenud Tallinna Kammerorkestri, Georg otsa nimelise Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri ning ka Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli puhkpilliorkestri ees. Lisaks olen esinenud erinevate koosseisudega mitmetel heategevusüritustel ja galakontsertidel.
Olen osalenud ka järgmiste nimekate saksofonistide meistrikursustel: Arno Bornkamp, Miguel Angel Lorente, Lars Niederstrasser, Alfonso Padilla, Javier Alloza Pascual, Jesus Nuńes, Chris Condon, Peter Vigh, Eva van Grinsven, Artis Simanis, Juani Palop Tecles, Ryszrad Zoledziewski jt.
Varem olen töötanud Rahvusooper Estonia orkestrandina operetis “Savoy Ball” ning hetkel töötan Kose muusikakoolis esimest aastat puhkpilliõpetajana.
Minu unistus on lisaks enda pillimängu arendamisele oma oskusi läbi õpetamise ka teistele edasi anda.