Tarmo Velmet

Olen endine pillimees, mänginud üle 25 aasta ERSO-s ja paljudes teistes Eesti orkestrites.
Elu läks kuidagi nii, et kui oli muusikutel vaja kedagi kuhugi ennast esindama või tööandjal mingi organisatoorne töö pillimeestele delegeerida, siis tihti sattusin mina seda pillimängu kõrvalt tegema – osalt uudishimust, osalt vajadusest asjad ära teha ja vahel sai töö eest ka natuke lisaraha.
Millalgi peale 2000. aastat panin tähele, et erinevad noored fagotistid on hakanud vahel minu juures tunnis käima või lihtsalt nõu küsima. Sellest julgust saanuna asusin lisaks orkestritööle õpetama nii Otsa kooli kui mõni aasta hiljem ka Nõmme muusikakooli. Nii organisatoorne kui pedagoogiline kogemus kulusid marjaks ära, kui mõned aastad peale 2012. aastal saadud liiklustraumat selgus, et elukutselise muusiku tasemele ma ennast mõistliku aja jooksul enam tagasi töötada ei suuda. Kuna ma kindlasti ei soovinud mulle väga harjumuspärasest ja oluliseks muutunud muusikavaldkonnast lahkuda, hakkasin jälgima muusika õpetamisega seotud tööpakkumisi. Nii ma siis nüüd töötan Kose muusikakoolis direktorina ja õpetan lastele fagotti nii palju, kui koolijuhi tööst vähegi aega jääb. Hetkel on mul kolme kooli peale kaheksa õpilast.

Minu ajalugu sai alguse aastal 1965, minu pilli ajalugu aga palju varem ja sellest saab lähemalt lugeda erialade rubriigi fagoti jaotusest.

Minu tööst õpetajana saab kergesti ülevaate minu blogist, kus alates 2014. aasta sügisest enamike minu õpilaste esinemised näha on.